Rozpadla se skupina 14U?

17:00 | 12.05.2019 Xiunka 0
Před pár dny v médiích začala kolovat zpráva uvádějící rozpad čtrnáctičlenné skupiny 14U. Je to pravda? Dozvíte se v článku.
14U
14U FOTO: soompi.com
V médiích se objevila zpráva uvádějící, že po japonských propagacích, které trvaly od února do dubna, členové skupiny 14U dostali od společnosti čas na odpočinek. Profily na sociálních sítích chlapci začali zasypávat nejrůznějšími příspěvky ze svých dovolených. Nicméně vyšlo najevo, že třináct ze čtrnácti členů po návratu do Jižní Koreje rozvázalo smlouvy se společností BG Entertainment.

V dubnu 2017 skupina vydala pre-release singl Very Very Very. V červenci skupina následně debutovala s prvním singl albem vvv se stejnojmennou titulní skladbou. V únoru loňského roku skupina vydala druhé singl album pojmenované Don’t Get Prettier, ve kterém členové předvedli svou roztomilou stránku. Singl album bylo financováno prostřednictvím projektu na Makerstar. Cílová částka byla překonána zhruba 10x, což je na skupinu z neznámé společnosti velmi úctyhodné číslo.

V říjnu loňského roku skupina uskutečnila comeback prostřednictvím třetího singl alba Compass (N.E.W.S). Chlapci vystřídali roztomilost za tajemno a ukázali tak svou novou stránku. V lednu letošního roku bylo oznámeno, že skupinu opouští Doyul. Následně byl představen nový člen, Gun, který se stal maknaem.

Skupina 14U se měla účastnit události nazvané KCON 2019, která se bude konat v Japonsku ve dnech 17. až 19. května. Nicméně v dubnu pořadatelé této události oznámili, že se jí skupina 14U účastnit nebude.

Dle uváděných zdrojů členové, kteří rozvázali smlouvu se společností, již opustili dorm. Fanoušci netrpělivé očekávali vyjádření společnosti, které bylo zveřejněno dva dny po úniku této zprávy na veřejnost. Společnost BG Entertainment na fancafe skupiny oficiálně potvrdila rozpad 14U. 


ZDROJ: 14U OFFICIAL FANCAFE

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,2%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,9%
Thajsko
7,4%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9