Kterak Park Yoochun o slibnou kariéru kvůli drogám přišel

13:00 | 16.05.2019 Tajta 5
Přinášíme vám souhrnné informace o další drogové kauze, která pohřbila slibnou kariéru Park Yoochuna, herce a bývalého člena skupin TVXQ a JYJ.
Park Yoochun před soudem
Park Yoochun před soudem FOTO: allkpop.com
Před zhruba měsícem jsme vás informovali o nové aféře, kterou rozdmýchala Hwang Ha Na, vnučka zakladatele mlékárny Namyang a bývalá snoubenka zpěváka a herce Park Yoochuna. Hwang Ha Na byla opakovaně podezřelá z užívání a distribuce drog a na svých sociálních sítích napsala alarmující komentáře na adresu Park Yoochuna. A ačkoliv žádné ze svých obvinění nepodložila, málokdo čekal to, co se kolem herce událo v následujících týdnech. Vezměme to hezky po pořádku.

Tiskové prohlášení o nevině
Dne 4. dubna byla Hwang Ha Na zatčena, protože se opakovaně odmítla dostavit k výslechu na policii a poskytnout součinnost při vyšetřování podezření z užívání a distribuce drog a také sdílení nelegálních nahrávek se sexuálním obsahem. Během výslechu užívání drog přiznala, avšak tvrdila, že se tak stalo, protože jí to navrhla, případně ji nutila, jiná 'celebrita A'. Netizens začali samozřejmě s celým případem okamžitě spojovat Park Yoochuna.

Ten podezření odmítl a 10. dubna vydal během tiskové konference prohlášení:
"Dobrý den, jmenuji se Park Yoochun. Měl jsem spousty myšlenek a obav, než jsem sem přišel. Byl to obtížný čas. Přesto poté, co jsem získal odvahu, rozhodl jsem se to udělat, protože jsem si myslel, že je správné o všem osobně a upřímně promluvit. Podstupuji léčbu deprese. Prošel jsem si dlouhým vyšetřováním a i přesto, že legálně jsem byl zproštěn viny, prožil jsem bolestivý čas, kdy mě společnost zahanbovala a styděl jsem se s pocitem viny. Chtěl jsem ukázat sebekontrolu a sebereflexi a myslel jsem si, že můžu začít znovu, ale poté mě paralyzovaly myšlenky na smrt. Když přišly okamžiky, kdy jsem nemohl odpustit sám sobě, nebyl jsem schopen spát a pil jsem alkohol. Dostalo se mi léčby deprese na klinice a horko těžko se mi dařilo spát i s předepsanými prášky na spaní.

Nikdy jsem neužíval drogy. Měl jsem opravdu velký strach, že mohu být mylně považován za celebritu, která navrhla Hwang Ha Ně užívání drog, když jsem viděl reportáže a detaily z vyšetřování. Byl jsem zděšen, že ze mě udělají někoho, kdo užívá drogy i přesto, že jsem je nikdy nebral. Bál jsem se, že bez ohledu na to, jak moc to budu popírat, nebudu schopný se vyhnout tomu, že ze mě někoho takového udělají. Ale i pokud mě budou vyšetřovat, myslel jsem si, že bych toto měl říct osobně, protože jsem drogy nikdy neužíval.

Zaprvé, s Hwang Ha Nou jsem se rozešel začátkem minulého roku poté, co jsem se k tomu rozhodl. Po rozchodu mě Hwang Ha Na obtěžovala výhrůžkami. Stále ale byla někým, kdo mě měl rád a byl při mně v roce 2017, když jsem procházel těžkým obdobím a myslel jsem si, že svět se ke mně otočil zády, takže mi to bylo líto. Proto jsem se omluvil, utěšil ji a naslouchal jí, když mě znenadání kontaktovala nebo si přišla do mého domu postěžovat poté, co jsme se rozešli. V té době jsem byl zoufalý a usínal jsem až s prášky na spaní. Vím, že Hwang Ha Na také prášky na spaní brala kvůli své depresi, ale s těmito prášky nemám nic společného.

Nikdy přede mnou nemluvila o své minulosti s drogami nebo užívání nelegálních drog. Poté, co jsme se rozešli, pořád mi opakovala, že se její deprese zhoršila a že mě nesnáší. O zprávách jsem se dozvěděl díky reportážím a byl jsem velmi překvapený a smutný. Nicméně, drogy jsem nikdy neužil a nikdy jsem to nenavrhl. Každý den kritizuji sám sebe, když se vyrovnávám s bolestí a tvrdě pracuji, abych byl schopen hrát a mít opět nějaké aktivity. Nedovedu si představit, že bych myslel na užívání drog, které by veškeré mé snažení obrátily vniveč.

Svědomitě se vydám na policejní stanici a podřídím se vyšetřování.  Přišel jsem sem se zoufalým srdcem, protože kdybych byl z podezření shledán vinným, bude to pro můj celý život nespravedlivé a ne jen proto, že budu muset zastavit své aktivity jako celebrita Park Yoochun a odejít do důchodu. Upřímně vám děkuji, že jste sem přišli a poslouchali mě."
První potvrzení podezření, domovní prohlídka, test na drogy
Dne 12. dubna se pak dozvídáme, že Hwang Ha Na ve své výpovědi uvedla, že Yoochun skutečně drogy užíval s ní. Policie poté během domovní prohlídky zajistí dostatečné množství důkazů potvrzujících toto tvrzení. Park Yoochun dostává zákaz vycestovat ze země. Objevují se také záznamy ze CCTV kamer, na kterých Yoochun navštěvuje Hwang Ha Nu u ní doma a jeho tvrzení, že po rozchodu ho obtěžovala, tak dostává povážlivé trhliny. Policie se domnívá, že se oba pravidelně vídali i po rozchodu.

Yoochun si najímá právníka a podstupuje test, aby prokázal absenci drog ve svém organizmu. První výsledky testů jsou údajně negativní, ale policie dále konzultuje s odborníky. Na základě dříve shromážděných důkazů dokonce policie dostává 16. dubna povolení k prohlídce Yoochunova domu, aut a telefonu. 17. dubna se Yoochun dobrovolně dostavil k výslechu na policii a posílil podezření tím, že si oholil většinu těla a obarvil si vlasy (stopy drog se dají často najít ve vzorcích vlasů a ochlupení, pozn. autora). Yoochunův právník vysvětluje, že se nejedná o snahu zničit důkazy, protože policie již obdržela dostatek vzorků dříve. O den později dochází k dalšímu výslechu, ke kterému byl tentokrát již oficiálně předvolán. Televizní stanice MBC uveřejňuje další CCTV záznam, na kterém Yoochun přebírá balíček s údajnými drogami. Ten popírá, že by věděl o jeho obsahu a tvrdí, že pouze vyzvedával balíček pro Hwang Ha Nu jako laskavost.

Dne 21. dubna se objevuje zpráva, že drogový test Hwang Ha Ny byl pozitivní, krátce na to ale články ze všech médií mizí a k dispozici zůstávají již pouze zahraniční překlady. 23. dubna policie žádá o zatykač na předběžné zadržení Yoochuna a zároveň televizní stanice MBC informuje, že Yoochunův test je Národní forenzní centrálou potvrzen jako pozitivní. Další den policie upřesňuje, že Yoochun je podezřelý z 5 výskytů užívání drogy Philopon (metamfetamin používaný jako lék (ne standardně), ale často také jako rekreační droga, pozn. autora) v celkovém množství 1,5 gramu. Záhy poté vydává jeho agentura C-Jes Entertainment prohlášení, ve kterém oznamuje ukončení smlouvy a konec jeho kariéry. I přes pozitivní výsledky Yoochun stále tvrdí, že je nevinen a že netuší, jak se drogy do jeho těla dostaly.Zatykač, přiznání viny
Dne 26. dubna je Yoochun zatčen a vzat do vazby, vinu stále popírá. Je paradoxní, že zatímco Yoochuna policie odvádí v poutech, Hwang Ha Na, která měla být také zatčena již dříve a kromě podezření z užívání drog má na svém kontě i jejich distribuci a také šíření ilegální videí se sexuálním obsahem, je aktivní na svém SNS profilu a ve vězení tedy evidentně není. Během jednoho z dalších výslechů se pak Yoochun 29. dubna přiznává. V odpovědi na otázku proč lhal uvádí: "Bál jsem se to pustit," a dodal: "Mám pocit, že musím přijmout to, co je třeba přijmout, a požádat o odpuštění za věci, které si žádají omluvu." Dále také prozradil: "Začal jsem brát drogy poté, co jsem se znovu setkal s Hwang Ha Nou." Podle odhadu nezávislého právníka teď hrozí Yoochunovi až 15 let vězení s možností propuštění nejdříve po 10 letech. Takto vysoký trest je následkem několikanásobného užití drogy (celkem 7x) a také toho, že Yoochun na začátku vinu opravdu dlouho popíral. 3. května byl Yoochun předveden před soud k prvnímu projednání případu, který policie předala státnímu zástupci. Vyšetřování pak dále pokračuje, protože i přesto, že se Yoochun přiznal, některé detaily jeho výpovědi a výpovědi Hwang Ha Ny stále nesouhlasí.

O dalším průběhu vyšetřování a následném soudu vás budeme samozřejmě opět informovat.

ZDROJ: soompi.com, allkpop.com, koreaboo.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9