Wheesung v slzách a omlouvající se Amy

21:00 | 24.04.2019 Tajta 1
Přinášíme vám další vývoj v kauze kolem Amy, jejího drogového skandálu a obvinění bývalého nejmenovaného kamaráda, kterým měl být Wheesung. Jak se zdá, všechno je trošku jinak, než jak to původně popsala Amy.
Zpěvák Wheesung
Zpěvák Wheesung FOTO: soompi.com
V předchozím článku jsme vás již informovali o nové kauze na poli korejské hudební scény, ve které byl zpěvák Wheesung spojován s prohlášením bývalé korejské herečky Amy. V tomto prohlášení, které zveřejnila na svém instagramovém účtu, Amy popsala události kolem svých drogových skandálu z let 2012 a 2014. Popsala v nich chování nejmenovaného kamaráda, který se měl užívání drog účastnit společně s ní a který ji nejdříve prosil a zároveň se ji chtěl pokusit vydírat pomocí kompromitujícíh materiálů, které se mu však nepodařilo získat.

Wheesung i jeho agentura se ke spekulacím již krátce vyjádřili dříve a my vám nyní přinášíme podrobnější informace. Dne 19. dubna se Wheesung rozhodl zveřejnit svůj telefonát s Amy a zároveň vše vysvětlit do detailů také na svém instagramu:

"Tady Wheesung.
Amy mi zavolala v noci 17. dubna a s jejím dovolením jsem telefonát nahrál.

Hodně jsem přemýšlel, jestli ho mám zveřejnit. Od samého začátku a ještě stále veřím, že je možné, že Amy byla v tomto případu také obětí.

Dlouho jsem váhal, zda-li mám nahrávku zveřejnit. Ale pomyslel jsem si, že je lepší ji zveřejnit, aby se fanoušci mohli dozvědět pravdu, jež se skrývá za těmito podezřeními, které byly házeny na moje jméno.

Amy jasně oznámila svůj úmysl k oficiální omluvě. Byl jsem však znepokojen tím, že bez jakýchkoli důkazů o snaze potvrdit pravdu, by omluva plná emocí pouze zhoršila tuto kontroverzi. To je důvod, proč jsem požádal Amy, aby nejprve odstranila příspěvek na instagramu a v rozhovorech řekla novinářům pravdu.

Amy moje požadavky přijala. Navíc jsem ji požádal, aby odteď nedělala žádné další zbrklé činy.

Bylo nezbytné nahrávku editovat a odstranit z ní to, co nebylo relevantní k tomuto případu. Cítím jako bych již už stejně vše ztratil. Ale její omluva by měla být vnímána jako její osobní volba. Pokud se omluví, doufám, že to bude upřímně.

1) Důvod, proč jsem reagoval na problém pozdě
Amy nepoužila žádná jména a nebylo pro mě možné zakročit, když jsem nebyl jasně identifikován. Naše prohlášení ohledně fakt a důkazů za naším popřením, bylo již připraveno v době, kdy se situace dostala do titulků (novin).

2) Právní reakce
Jako malá firma, která závisí na podnikání zpěváka Wheesunga, je jasné, že jsme byli snadným terčem. Připravujeme žalobu proti škodlivým komentářům, které se uchýlily k osobním útokům a šíření nepravdivých informací až do té míry, která si vyžaduje použití právní moci. Máme v úmyslu usilovat o přísný trest.

3) Zrušení koncertů
Nevybral jsem si znovuvyvolání tohoto incidentu poté, co se vše vyřešilo, ale vidím, že by bylo obtížné uspořádat koncert v tomto čase a souhlasil jsem se zrušením společného koncertu s K.Willem. Je mi to líto. Jakmile se vše vyřeší, máme v plánu s koncertní produkční společností uspořádat ještě lepší koncert. Každopádně se cítím provinile vůči mému kamarádovi K.Willovi, Spring Entertainment a Starship Entertainment za to, že jsou s tímto případem spojováni.

4) Co je podstatné
Je možné, že v tomto případu jsme oběťmi všichni. Když se případu chytla média a rychle se rozšířil, pro kohokoliv bylo možné stát se obětí. Prosím vás, spíše než abyste se snažili situaci porozumět, nenechte se unášet emocemi, ale buďte objektivní, tak abychom mohli odhalit celou pravdu."
Wheesungova agentura Realslow Company také zveřejnila video zpěvákova telefonátu s Amy. Video uvádí, že nahrávka se konala poté, co Wheesung všechna obvinění a spojení s drogovým skandálem popřel a poté, co ho kontaktovala Amy. Amy v ní říká, že musela sebrat odvahu, aby mu zavolala a ve vymazané části konverzace spolu probírají známého, který jí měl říct, že Wheesung navrhoval vydírání Amy pomocí jejího sexuálního videa. Agentura dále uvádí, že Wheesung již znal identitu této osoby (které dále říkají 'X'), protože se stejná obvinění objevila již v roce 2013.

V telefonátu s ním má potom X zkreslený hlas, protože se pokusil zůstat v anonymitě. Wheesung říká: " Neměl jsem žádný důvod takové věci říkat a už vůbec to chtít udělat... Nejdřív to byly výhrůžky smrtí, potom sexuální napadení. Pořád se to mění. Každopádně, říká tyhle věci Amy, nebo jsi jí to řekl ty? Protože ona tvrdí, žes to byl ty." X svoji účast popře slovy: "V žádném případě bys něco takového neřekl. Ty a Amy jste si byli hodně blízcí. Když jsem o ní řekl něco negativního, rozčílil ses a pohádali jsme se kvůli tomu."

Realslow Company poté uvádí, že Wheesung se do spekulací dostal kvůli nedorozumění mezi Amy a X. Wheesung řekl: "Nahrál jsem si rozhovor s ním. Co teď mám dělat? Jak teď mám žít?" Amy odpovídá: "Když tě dnes poslouchám, cítím se jako odpad. Spletla jsem se." Wheesung reaguje: "I když se omluvíš, už nikdy nebudu nikomu věřit. Můj koncert byl zrušen a smlouvy zahozeny. Co si teď počnu se svým živobytím? Myslíš, že ještě můžu zpívat?"

Amy se omluvila: "Odpusť mi. Všechno to vezmu zpátky. I když mi budou lidé nadávat. Udělám to."

Ve videu se dále pokračuje tím, že Amy svůj příspěvek z intagramu odstranila a že není pravdou, že by se Wheesung dopustil výhrůžek.

Problém vznikl, protože Amy špatně slyšela známého a domnívala se, že za tím stojí Wheesung. Společnost uvedla: "Máme v úmyslu podniknout silné právní kroky, abychom zabránili v dalším šíření pomluv. Pokud je pravdou jednostranné tvrzení Amy o tom, že má nahrávku, vyzýváme ji ke zveřejnění. Předpokládáme, že se Amy cítí ohledně případu velmi zmateně. Ale už pro nás není možné dále nechat šířit tyto historky. Žádáme ji, aby obvinění rychle objasnila. Ještě jednou říkáme, že před 6 lety byl po vyšetřování Wheesung shledán nevinným ve věci podezření z užívání propofolu. Obvinění ze spolčení ke spáchání sexuálního napadení (získání kompromitujícíh materiálů se sexuální tématikou, které měly posloužit k vydírání Amy, pozn. autora) jsou naprosto smyšlené. A znovu opakujeme, že tato nahrávka byla učiněna poté, co Amy zavolala Wheesungovi jako první."

Realslow Company uzavřela tím, že byl Wheesung ve stavu těžkého šoku a že nyní čelí žalobě za porušení kontraktu. "Kvůli jednomu nepotvrzenenému příspěvku na sociálních sítích se stal život a živobytí jedné osoby nestabilní. Kdo bude všechnu tuto škodu odpovědný? Žádáme lidi, aby přestali s hony na čarodějnice založenými na nepodložených pomluvách dříve, než se objeví další oběť."


ZDROJ&FOTO: soompi.com, allkpop.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9