Yoshiki daroval peníze obětem lesních požárů v Jižní Koreji

15:00 | 21.04.2019 Shirayuki 0
Yoshiki - skladatel, pianista, bubeník a leader japonské rockové skupiny X JAPAN - daroval 100 milionů wonů (cca 2 miliony korun) ChildFund Korea přes svou neziskovou organizaci Yoshiki Foundation America.
Yoshiki
Yoshiki FOTO: flickr.com/jus10h

Lesní požáry vypukly 4. dubna. Rychle se rozšířily na velké území a přes 4 000 obyvatel muselo být evakuováno. Jihokorejská vláda vyhlásila národní poplach. K datu 8. dubna bylo registrováno 1 úmrtí, 11 zranění a více než 820 zasažených lidí. Přes 530 hektarů lesa a 478 domovů bylo zdevastováno.


Yoshiki se díky svémů blízkému příteli Lee Byunghunovi, hollywoodskému herci korejskému původu, který daroval 100 milionů wonů postiženým oblastem, rozhodl učinit totéž, aby pomohl obětem katastrofy a vyjádřil jim podporu.


"Velmi mne dojalo, když jsem se dozvěděl, že můj blízký přítel, pan Lee Byunghun učinil příspěvek. Byl jsem inspirován naším mezinárodním přátelstvím," řekl Yoshiki. "Chtěl jsem pomoci trpícím lidem, které tato přírodní katastrofa zasáhla. Z hloubi svého srdce se modlím, aby se co nejdříve uzdravili a získali zpět své domovy."


Občané Jižní Koreje reagovali na dar z Yoshikiho dobré vůle srdečnou chválou se slovy "Láska překonává všechny hranice." a "Je úžasné, že celebrity z obou zemí pomáhají sobě navzájem."


Již v minulosti Yoshiki učinil podobný skutek, když skrze MusiCares® daroval 100 tisíc dolarů obětem hurikánu Harvey, který se přehnal přes území Spojených států. Yoshiki sám i organizace Yoshiki Foundation America též nabídli humanitární pomoc obětem zemětřesení v Kobe z roku 1995, zemětřesení v oblasti Sichuan v Číně v roce 2008, zemětřesení a tsunami z regionu Tohoku z roku 2011, sérii zemětřesení v Kumamoto v roce 2016 a záplavy na území Japonska v roce 2018.
 

ZDROJ: jrockrevolution.com, YoshikiFoundationAmerica.org, yoshiki.net, instagram.com/yoshikiofficial
FOTO: instagram.com/byunghun0712

 


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9