Detaily k záběrům ve skupinových chatech z KakaoTalk skandálu

15:00 | 15.04.2019 Tajta 3
Právník zastupující informátora, jenž policii odevzdal obsahy chatovacích místností na KakaoTalk se vyjadřuje a kvalifikuje činy, které se odehrály na fotografiích a videích, které mezi sebou jejich členové sdíleli.
Členové chatovacích místností podezřelí se znásilnění.
Členové chatovacích místností podezřelí se znásilnění. FOTO: svgsilh.com
Upozorňujeme čtenáře, že následující obsah není vhodný pro osoby mladší 18 let, nebo osoby s citlivou povahou. Obsahuje zmínky o násilných sexuálních činech!

Dne 11. dubna stanice JTBC uvedla další detaily ve svých zprávách, které se týkají zapojení celebrit i obyčejných lidí do skupinových chatů, ve kterých se sdílely nepovolené fotografie a videa žen bez jejich souhlasu.

Bylo oznámeno, že jeden z členů kontroverzní chatovací skupiny, který není celebritou, byl policií předvolán kvůli podezření ze znásilnění.

JTBC prohlásila, že v chatovací místnosti, ve které byl Jung Joon Young, je slovo "znásilnění" uvedeno minimálně 2krát. Stejně tak slovo "bezvědomí". Všichni členové zatím obvinění ze sexuálních útoků popírají.

Lee Kyu Yeon’s Spotligh, jeden z pořadů stanice JTBC, se podělil o interview s právníkem Bang Jung Hyunem, který odevzdal obsah chatovacích místností Anti-Corruption & Civil Rights Commission (tedy protikorupční komisi, která se zabývá i lidskými právy). Právník zastupuje původního informátora, který se rozhodl zůstat v anonymitě. O tom, jak se policie vůbec k obsahu chatovacích místností dostala, jsme vás informovali již včera.

Uvedl: "Nejdříve jsou tam videa a fotky ženy, která je v bezvědomí. Potom je tam také 10 fotek a videí něčeho, co by mohlo být považováno za sexuální napadení."

Bang Jung Hyun řekl, že oběti, se kterými se setkal, si tyto události vůbec nepamatují a dodal, že je v chatovací místnosti také fotka oběti, které je vyslékáno oblečení. Prohlásil, že oběti v těchto případech ani neví, že jsou oběťmi, ani když byly znásilněny. Uvedl, že je podezření, že zde byl použit gama hudroxybutyrát (droga známá pod zkratkou GHB, používána mimo jiné k léčbě a anestezii ve zdravotnictví, ale velmi často také nelegálně jako uspávací droga v sexuálně motivovaných útocích, pozn. autora).

Právník pokračoval: "Byla tam situace, ve které se žena pohybovala a mluvila nesmysly, ale mluvila. Vůbec si to nepamatuje. Měla zavřené oči, nebyla při vědomí a její tělo bylo ohnuté," uvedl. "Každý by řekl, že se jednalo o znásilnění. Nevím, jestli byla zdrogovaná. Vypadalo to vážně."

Také řekl, že je tam jeden případ, kdy je podezření na znásilnění s přitěžujícími okolnostmi. Za znásilnění s přitěžujícími okolnostmi se považuje znásilnění s obzvláště ohavnými detaily, například pokud jsou přítomni 2 a více útočníků.

Útočníky jsou prý někteří ze členů chatovací místnosti, včetně celebrity. Předpokládá se, že samotného aktu se dopustili 4 z nich a celkem přítomno jich v té době bylo 6.

Bang Jung Hyun řekl: "Žena tam není lidskou bytostí. Vypadá jako by byla jen nástrojem, způsobem jak ukojit jejich sexuální choutky. Chovají se stylem 'Vzhledem k tomu, že není lidskou bytostí, můžu ji použít k uspojoní mé touhy a pak ji zahodit'. Slovní spojení 'odhodit pryč' tam bylo i skutečně použito."

Dále řekl, že jeden z těchto lidí se rozhodl podstoupit vyšetřování. Na otázku, jestli je podezřelý útočník celebritou, odpověděl Bang Jung Hyun, že útočníkem je slavná osoba.

Kromě fotografií a videí se v chatovacích místnostech objevují konverzace, ve kterých se mluví o ženách "utěšitelkách" a také o jejich zdrogování a znásilňování. Jejich obsah je už ale příliš šokující na zveřejnění a proto ho nebudeme uvádět. Pokud se ale anglicky mluvící čtenáři chtějí podívat sami, mohou tak učinit například zde.


ZDROJ: soompi.com, allkpop.com, wikipedia.org

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
50%
Japonsko
37,1%
Vietnam
4,8%
Thajsko
3,3%
Filipíny
0,5%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,5%
Jiná
2,3%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9