Míra zapojení Lee Jonghyuna do KakaoTalk skandálu

15:53 | 16.03.2019 Xiunka 0
Skandál chatovací skupiny KakaoTalk nezadržitelně pokračuje. Společnost FNC Entertainment se vyjádřila k míře účasti Lee Jonghyuna v tomto skandálu.
Lee Jonghyun
Lee Jonghyun FOTO: soompi.com
Dne 14. března vyšlo na povrch, že v této chatovací místnosti byl členem také Lee Jonghyun z kapely CNBLUE. Média zveřejnila útržky konverzace mezi ním, Choi Jong Hoonem, Jung Joon Youngem a panem Heo. Psali jsme o tom zde. Upozorňujeme čtenáře, že článek není vhodný pro osoby mladší 18 let a osoby s citlivější povahou.

O den později společnost FNC Entertainment, pod kterou spadá kapela CNBLUE, vydala oficiální prohlášení k celé této záležitosti. Prohlášení zní: Dne 12. března jsme vydali oficiální prohlášení týkající se našeho umělce Lee Jonghyuna, ve kterém stálo, že jeho vztah s celebritami, které jsou součástí této kontroverze, je pouze na úrovni známých, kteří jsou navzájem v kontaktu.

Před zveřejněním tohoto prohlášení policie navštívila vojenskou jednotku Lee Jonghyuna, který v současné době slouží v armádě, aby se podrobil výslechu. Přibližně dvacet útržků konverzací, které byly policií předloženy, neobsahovaly ani žádná nevhodná videa, která by šířil, ani problematické rozhovory, takže nám předal své prohlášení jako takové.

Lee Jonghyun opustil chatovací místnost sám už dávno. Bylo těžké potvrdit přesná fakta týkající se KakaoTalk konverzací, které se udály před čtyřmi až pěti lety. Společnost tedy mohla vydat prohlášení založené pouze na jeho tvrzení spoléhající na vzpomínky. Neměli jsme v úmyslu skrývat pravdu nebo zakrývat zločiny.

Po zprávě, kterou SBS zveřejnilo 14. března, jsme zkontaktovali Lee Jonghyuna a potvrdili pravdu. Zpytuje svědomí a uvědomuje si, že si zaslouží kritiku, protože sledoval nelegální videa, která byla posílána přes KakaoTalk, a jak bylo oznámeno, měl také nevhodné konverzace týkající se sexuálních témat a ponižování žen. Lituje toho, že řádně neporozuměl situaci a byl jen nečinným divákem. Hluboce se omlouvá těm, kteří byli zraněni těmito nemorálními a nevhodnými konverzacemi, které vedl bez pocitu viny, a také všem, které zklamal.


Lee Jonghyun se cítí trapně a hrozně a přijímá kritiku společnosti ohledně jeho špatné morálky a hodnot, hluboce toho lituje a sám sebe kritizuje. Jako veřejná osobnost bude opatrný ve svých slovech, bude zpytovat svědomí a přijme všechny důsledky svých provinění“

Prohlášení společnosti FNC Entertainment ze dne 12. března si můžete přečíst zde. Společnost rovněž zareagovala na šířící se online zvěsti, které jsou poháněny videem, v němž se má Lee Jonghyun nevhodně dotýkat zpěvaček. Ovšem existence videa není prokázána. Uživatelé internetu dále uvádějí, že Lee Jonghyun měl mít vztahy nejenom s celebritami, ale také s fanynkami. Společně s Jung Joon Youngem měli nezletilé fanynce podat prášky na spaní a poté ji sexuálně napadnout. Opět nepotvrzeno. Prohlášení společnosti zní Zvěsti na internetu o Lee Jonghyunovi nejsou pravdivé. Uznal své chyby a zpytuje svědomí. Máme v úmyslu podniknout silné právní kroky proti uživatelům internetu, kteří šíří nepravdivé a škodlivé informace.“
 

ZDROJ: soompi.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9