Exkluzivní rozhovor s Haruehun Airry pro AsianStar

11:00 | 08.01.2019 JoshuaTrimidal 0
V mnoha kulturách je fotografování vnímáno jako pohled na odraz duše. Každá fotografie skrývá svou duši a kus příběhu ze života. Stejně jako práce Haruehun Airry.
Haruehun Airry
Haruehun Airry FOTO: Haruehun Airry - Twitter
Haruehun Airry, celým jménem Haruehun Airry Noppawam, se narodil 6. září v Thajsku. V současné době tam stále žije, i přesto, že uvažuje o Číně. Patří mezi nejúspěšnější fotografy v Thajsku. Pracoval i na promo fotografiích k BL sérii Together with me.

Haruehun Airry vystudoval bakalářské studium v komunikačním managmentu na univerzitě Chulalongkorn, kde se poté ujal Miss Thailand Universe 2006, Charm Osathanond. Právě díky tomu začal fotografovat. Byl také jménován jako modelový vzor v rámci charitativního projektu Adam's Love, který podporuje od roku 2011 v komplexním vzdělávání v oblasti HIV / AIDS ve výzkumném centru pro výzkum AIDS u thajského červeného kříže.

Na jeho fotografiích můžeme vidět převážně mužské aktéry. Ti se ihned dostali do podvědomí široké veřejnosti po celé Asii. Fotografie byly pak publikovány v několika renomovaných publikacích jako je Attitude and Men's Health. Mnoho amatérských modelů chtělo být součástí jeho focení, jen aby svůj booklet poté mohli využít v zábavním průmyslu. Jeho focení s bývalým držitelem titulu Mister International se stalo takovou senzací v jihovýchodní Asii, že si tento fotograf ihned zasloužil uznání ze všech směrů.

Haruehun Airry je taktéž výborných sociálním aktérem v rámci sociálních médií, za což si v roce 2010 převzal cenu jako nejmladší úspěšný fotograf.

 

Otázky pro tebe navrhli společně se mnou naši redaktoři a fanoušci. Mohl by ses nám představit? Vím, že jsi úspěšný fotograf, ale co nám o sobě řekneš víc?
Jsem fotograf z Thajska. Zaměření které mám, je především focení mužských portrétů, zejména pak mužských aktů. Lidé to považují za zajímavé. Někteří si ale myslí, že jsem zvrhlík. Nedělám si z toho nic, přijde mi to spíše úsměvné. A hlavně, myslím si, že nahota je nejčistší formou vyobrazení osoby.

Kdy začala tvá kariéra? Co jsi proto musel udělat? Je fotografování tvoje vášeň?
Začal jsem fotografovat, když jsem byl na univerzitě. Mým zaměřením tehdy byl komunikační managment. Naučil jsem se ale využít média při uvádění se na trh, včetně správy podniků. Díky tomu všemu jsem zjistil, že fotografování je mocným nástrojem, který mi dává určité poselství, jak komunikovat s lidmi, co mě obdivují.Jaké focení či fotografie je pro tebe nejzajímavější?
Mužské akty. To je pro mě zároveň nejnáročnější. Někteří lidé říkají, že právě díky tomu jsem se stal slavným. Myslím, že ano. Ale ne každý vypadá skvěle, když je nahý. Některé nahé fotografie vypadají nevkusně. Proto mojí největší prioritou je dělat člověka zajímavým. Někdy používám focení jako nástroj k vyjádření svého názoru. Stejně jako kdyby přišel na focení někdo pro mě opravdu přitažlivý, kdo by byl pro druhé zcela průměrný, dokázal bych všem opak. 

Četl jsem informaci, že jsi fotografoval také Miss Thajsko. Je to pravda? Jaké to bylo?
Ano. Byla právě čerstvě korunovaná jako Miss Thajsko, když jsme se setkali na univerzitě. Nikdo s ní nechtěl mluvit, protože si všichni mysleli, že je příliš krásná. Ale já jsem ji požádal, aby se stala mojí modelkou. Díky tomu jsme přátelé až dodnes.

Upřímně, miluju tvůj instagram. Je perfektní. Máš neuvěřitelných 357 000 sledujících. Kde jsi získal takovou popularitu?
Myslím, že právě způsobem, jakým prezentuji mužské modely. Pro mnoho lidí je to velmi zajímavé. Někteří se chtějí stát mými modely. V Asii je to jako virus.

 

Žiješ v Thajsku, kde ses i narodil, ale viděl jsem, že používáš i čínštinu. Je Čína tvým druhým domovem?
Narodil jsem se v Thajsku. Rozhodl jsem se před několika lety, že se budu učit čínsky. Bylo to po tom, co jsem poznal jednu ženu z Anglie, která se provdala za čínského přítele v Číně. Mluvila skvěle čínsky a byla tak ochotná, že mi s tím pomohla. Myslel jsem si, že je to zbytečné, ale poté jsem se dostal na jednu z nejlepších čínských škol.

Máš rád vaření? Jaké jídlo máš rád?
Dá se říct, že ano, i když rád s oblibou říkám, že moje jídlo vypadá divně. Sám pro sebe většinou vařím thajské jídlo. Nebo také, když cestuji. Thajské jídlo je velmi dobré. Určitě ho někdy zkus. 

Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby či koníčky?
Cizí jazyky. Myslím, že učení cizích jazyků je ten největší lidský poklad. Právě teď je to čínština. Některé části jsou podobné thajštině, ale ne všechno. Naše písmo je zcela odlišné. Určitě víš, že čínské znaky vypadají velmi obtížně. Ale čím více tomu rozumíš, tím víc zjistíš, jak krásné jsou. Čínština je opravdu fascinující. 

Máš rád cestování? Jaké je tvé oblíbené místo? A jaké máš vysněné?
Samozřejmě, že miluji cestování. Nedokážu být na jednom místě, chci žít v jiných městech a cítit jejich atmosféru. Mám hodně oblibených míst, protože každé místo je jedinečné.Jaký máš oblíbený seriál / film / anime nebo mangu?
Abych byl upřímný, v součásné době se nezajímám o moderní kulturu. Vím, že jsem nejspíš divný. Možná právě proto, že žiju život tak, že se vůbec nemůžu srovnávat s ostatními. Zřídkakdy propadávám vnějším vlivům. Spíše mám rád, když vytvářím něco já sám. Něco, co pobaví mou duši, mé modely a mé fanoušky.

Jaká je tvá oblíbená hudba? Posloucháš K-Pop, nebo dáváš přednost jinému typu hudby?
Poslouchám 70, 80. a 90. léta. Cítim se šťastný, když mohu jít určitým způsobem do minulosti, kde byl svět krásný a plný zábavy. Někdy si poslechnu K-Pop, legrační věc, kterou zná opravdu málo lidí: Byl jsem velkým fanouškem K-Popu, ale to bylo dlouho předtím, než se stal takhle populárním. Když jsem byl na střední škole, byl jsem dokonce admin největší internetové stránky o K-Popu v Thajsku. Byl jsem velmi dobře informovaný a trochu mluvil korejsky. Působil jsem tam, než jsem odešel na univerzitu a zaměřil jsem se na focení. Poslední skupina, kterou poslouchám a pamatuju si ji, byli DBSK (známí také jako TVXQ), když hráli se Super Junior. Teď si můžeš představit, kdy to bylo.

Jaké jsou tvé plány pro tento rok? Kde tě uvidíme?
Budu pokračovat ve studiu čínštiny. Mezitím se blíží fotografické projekty. Mám velký zájem o modely a focení s muži ze střední a východní Evropy. Myslím, že tito kluci jsou okouzlující. Jsou silní, ale pokorní. Jen potřebuji, aby mě někdo doslova přivedl na místo.


 

Když jedeš na dovolenou, máš foťák stále v ruce nebo si raději užíváš relax bez foťáku?
Dobrá otázka. Nejsem typ, co by fotil scenérie. Na to nemám zaměření, takže nic takového nefotím. Raději tyhle zážitky prožívám. Ale i přesto fotoaparát sebou mám, když se setkám s někým zajímavým, kdo je ochotný se nechat vyfotit třeba v klidném apartmánu. Takové věci jsem zažil v Soulu, Londýně a Los Angeles. Znali mou práci a chtěli být mými modely.

Z čeho máš jako člověk největší strach?
Mám strach, že ztratím vášeň. Představuji si den, kdy najednou neucítím žádný pocit a motivaci. Můj život bude pak zbytečný. Dobrým příkladem je čínština. Protože v tom nejhorším momentu mě inspirovala a mně se podařilo do života přinést něco smysluplného. 

Jaký druh fotografování máš rád? Zkoušíš i nové věci?
Mám rád nahé fotky, i přesto, že v tom lidé vidí samozřejmost a pornografii. Nahé fotorafie lze nekonečně prozkoumávat. Na nahé fotce může být člověk silný, ale i křehký. Může být velmi sexy, ale i velmi smutný. Záleží na tom, jakým způsobem věc sdělujeme a jak to pozorovatel dekóduje.

Byl jsi někdy v České Republice? Rádi bychom doporučili Prahu. Je to krásné místo na focení i natáčení.
Byl jsem tam a zamiloval jsem si ji. Strávil jsem tam tři dny a byl jsem velmi ohromen pohostinností lidí. Určitě se jednoho dne vrátím a doufám, že budu spolupracovat i s českým mužem. Můžeš to být i ty.

Děkujeme za souhlas s tímto rozhovorem, velmi si toho vážíme. Děkujeme za tvůj čas. Co bys řekl svým fanouškům v České a Slovenské republice?
Děkuji za vaši podporu a doufám, že se naše cesty někdy zkříží.Za celý web AsianStar.cz bych rád poděkoval za tento rozhovor. Jsme rádi za výhradní právo k němu. Přejeme hodně štěstí a mnoho dalších kariérních úspěchů.

Tohoto umělce můžete také sledovat na sociálních sítích FacebookTwitter, ale také na oficiálním Instagramu a na Wikipedii

ENGLISH VERSION OF THIS ARTICLE 

ZDROJ: Instagram @haruehun_airry, Joshua Trimidal, Haruehun Airry, wikipedia

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9