Knihovnička idolů: Wonwoo

15:00 | 16.05.2018 BoraBene 359 1
Říkáte si, že členové SEVENTEEN nemohou mít při tak nabitém pracovním programu čas na čtení? Omyl! Podívejme se spolu do čtenářského deníku Wonwooa.
Wonwoo
Wonwoo FOTO: twitter.com/pledis_17
Ačkoliv je Wonwoo neustále obklopen hlučnými a akčními členy ze skupiny SEVENTEEN, která letos slaví své třetí narozeniny, nepohrdne klídečkem a knihou. Jaká literatura ho zajímá?

V předchozí Knihovničce jste se mohli dočíst o tom, jak si Suho představuje svou ideální dívku. Wonwoo má podobnou romantickou představu. Prý by se určitě zamiloval do dívky, která „sedí v slunečním světle a čte si knihu“. A má rád i romantickou literaturu, například Než jsem tě poznala. Na žádost fanynky mu Jojo Moyesová, autorka knihy, popřála rychlé uzdravení, když se léčil s akutním zánětem žaludku.

Na otázku od fanouška, jaký je jeho oblíbený žánr, odpověděl: „Neomezuji se na oblíbený žánr, čtu všechny knížky, které mě něčím zaujmou.“ A že se nebrání ani divadelním hrám, dokazuje tím, že si přečetl čtyři největší tragédie Williama ShakespeareHamlet, Král Lear, Macbeth a Othello.

Zaujmout vás může také Sherlock Holmes, nejznámější fiktivní detektiv, kterého stvořil Arthur Conan Doyle. Wonwoo si přečetl román Pes baskervillský, který je považován za jeden z nejpopulárnějších příběhů o tomto detektivovi.

Těžko říct, jestli si následující knihy vybral Wonwoo sám nebo mu je doporučili Jun a The8, členové z Číny, ale jedná se o knihy čínských autorů. Příběhy Tří říší (známý i jako Romance o Třech královstvích) napsal Luo Kuan-čung ve 14. století. Dílo zachycuje zánik chanského státu, vznik Tří říší na jeho troskách a jejich soupeření ukončené opětovným sjednocením Číny říší Ťin roku 280. Druhou knihou je Den sedmý, napsal ji Yu Hua a recenzi na ni si můžete přečíst na AsianStyle, zároveň tam naleznete i exkluzivní rozhovor s autorem.Tím končí knihy, které naleznete v českém nebo slovenském překladu, ale pokračujme neméně zajímavými, které si můžete přečíst, umíte-li anglicky (nebo japonsky či korejsky). Nejprve si jmenujme známého japonského spisovatele Keiga Higashina, od kterého si Wonwoo přečetl Miracles of the Namiya General Store a The Wings of Kirin. Obě knihy jsou zfilmované. Jaký příběh se začne rozplétat, když se najde tělo mrtvého muže pod sochou žirafy s křídly? Dozvíte se v knize (nebo filmu) The Wings of Kirin. A chcete-li se dozvědět, jaké by to bylo najít 32 let starý, ještě neotevřený dopis, vsaďte na Miracles of the Namiya General Store.

Historická kniha Seol Min Suk's Chronicles of Chosun Dynasty obsahuje historii 29 korejských panovníků, včetně zajímavostí a informací o jejich rodinách. Wonwoo se z této knihy mohl učit na písemky a zkoušky.

Víme, že hoši ze SEVENTEEN rádi píšou vlastní písničky, ať už pro sebe nebo pro své hudební přátele a kolegy. Nejspíš vás proto nepřekvapí kniha Kim Eana's Songwriting Method, kterou napsala samozřejmě korejská textařka Kim Eana, která se proslavila třeba písní Abracadabra skupiny Brown Eyed Girls.

Která kniha vás zaujala? Četli jste již některou? Své názory a dojmy nám napište do komentářů.

ZDROJ: onehallyu.com, wikipedia.com, databazeknih.cz, hanbook.com, dkpopnew.net
FOTO: twitter.com/pledis_17

Diskuze

Anketa

Hlasujte pro K-POP NOVINKY týdne. Dvě s nejvyšším počtem hlasů budou nasazeny do K-POP CHART SeeJay Radia:

Apink - %%
27,8%
TVXQ - Truth
16,7%
Red Velvet - Sappy
13,9%
KNK - Lonely night
41,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9