Knihovnička idolů: Jessica

15:00 | 02.05.2018 BoraBene 2
V dnešní Knihovničce se dozvíte, co si přečetla Jessica Jung, bývalá členka Girls' Generation.
Jessica
Jessica FOTO: coridelent.com
Jessica Jung, bývalá členka Girls' Generation, dnes sólová zpěvačka a majitelka módní značky BLANC & ECLARE, se nikdy netajila tím, že čtení je pro ni velkou zábavou, ale také zdrojem poznání, jak dokazuje fakt, že si přečetla židovský Talmud. Pojďme se spolu podívat na ostatní knihy, které držela v ruce a které si můžete přečíst i vy.

Většina knih, které Jessica Jung četla, se dočkala filmového zpracování. Začněme třeba romantikou P.S. Miluji Tě, kterou napsala irská autorka Cecelia Ahernová. Mladá vdova se díky dopisům, které jí zanechal její manžel poté, co mu doktoři zjistili rakovinu, vyrovnává se smrtí milované osoby. Smutný příběh, zároveň příběh plný naděje, lásky a vděčnosti za vše krásné, co nám život nabízí.

Že život není jen práce, práce a práce, o tom nás přesvědčí Elizabeth Gilbertová ve své knize Jíst, meditovat, milovat, v příběhu o pouti za pozemskými i duchovními potěšeními. Další "filmové" počtení, s nadsázkou by se dalo říct "typicky americké", nabízí Sex ve městě (Candace Bushnell). Spisovatelka Meg Cabotová se proslavila knihou Princezniny deníky, která posloužila jako námět pro hollywoodskou romantickou klasiku Deník princezny a jeho pokračování Deník princezny 2: Královské povinnosti s Anne Hathaway v hlavní roli. Sica si nenechala ujít ani přepracování scénáře filmu Dreamgirls z roku 2006 do románové podoby, autorka Denene Millner.Z knih, které zfilmované nebyly nebo jejich filmy nejsou tak známé, si Jessica přečetla Něco modrého, autorkou je Emily Giffinová. Jedná se o druhý díl ze série Něco vypůjčeného, můžeme se tedy domnívat, že četla také první a možná i třetí díl. Co dělat, když se zamilujete do snoubence své nejlepší kamarádky? Názvy série odkazují k pověře, podle níž má mít nevěsta při svatebním obřadu na sobě něco starého (symbolizující její rodinu, kterou "opouští"), něco nového (symbol naděje do budoucna), něco vypůjčeného (pro štěstí) a něco modrého (až do 19. století barva svatebních šatů).

Sophie Kinsella napsala rovnou dvě knihy, do kterých se Jessica začetla. První z nich se jmenuje Vieš udržať tajomstvo? (v češtině pod názvem Dokážete udržet tajemství?). Smolařce Emmě se začíná konečně dařit, po schůzce s nespokojeným klientem se však svěří se svými pocity cizímu muži, ke kterému si sedla v letadle. A tím cizím mužem není nikdo jiný než šéf podniku, ve kterém pracuje. Tím se odstartuje sérii komických událostí. Druhou knihou je Vzpomínáš si?. Po autohavárii se Lexi probouzí v nemocnici jako úplně nový člověk: vypadá jako modelka, má skvělého a bohatého manžela, dobře placenou práci, nádherný byt. Původní nadšení z nového života vystřídá smutek, když zjistí, že současně přišla o své kamarádky a stala se člověkem, kterého nepoznává.

Růže pro Algernon amerického spisovatele Daniela Keyse patří k významným kouskům sci-fi literatury. Mentálně zaostalý Charlie se chce začlenit do společnosti a je tedy vybrán pro experiment. Ten je úspěšný: Charliemu se IQ zvýší z 68 na 185. Ale nic není bez následků a Charlie se stále nedokáže začlenit, neboť mu lidé nerozumí. Příběh nejen o nebezpečí experimentů, ale hlavně o samotě.Nepochybně nejpropracovanější knihou, kterou vám zde uvedu, je Pokání od Iana McEwana. Můžete ji znát z filmové verze s Keirou Knightley, pokud jste ji však neviděli, doporučuji si nejdříve přečíst knihu. Nechcete se přece připravit o jeden z nejlepších zvratů světové literatury. Aneb když vás autor podvede, ale vy jste mu za to vděční, protože kniha najednou dostane úplně nový význam.

Zčásti autobiografické dílo z prostředí současného Afghánistánu Lovec draků, jehož autorem je Khaled Hosseini, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž si hlavní hrdina musí projít. Těžko pochopitelná krutost, bezmezná oddanost a láska až za hrob - nic z toho v této knize nechybí.

A co dál má Jessica v knihovničce? Populárně naučnou knihu Špekonomie aneb Freakonomics, která vám zodpoví různé ekonomické i méně ekonomické otázky. Velice zajímavou knihou je Poslední přednáška (v nakladatelství Tatran pod názvem Posledná přednáška), kterou napsal Randy Pausch, profesor informatiky. Svou přednášku věnoval uskutečňování dětských snů a překonávání překážek. Z anglických knih zaměřených na osobní rozvoj si jmenujme How to Be Lovely: The Audrey Hepburn Way of Life (Melissa Hellstern) a How to Talk to Anyone, Anytime, Anywhere: The Secrets of Good Communication (Larry King).

Četli jste některou z knih? Která vás zaujala?


ZDROJ: onehallyu.com, wikipedia.com, databazeknih.cz
FOTO: coridelent.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
49,1%
Japonsko
38,2%
Vietnam
4,7%
Thajsko
2,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,7%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9