Knihovnička idolů: Kai

15:00 | 21.02.2018 BoraBene 4
Jaké knihy čte člen jedné z nejpopulárnějších k-pop skupin současnosti? Jaká je jeho oblíbená manga?
Kai z EXO
Kai z EXO FOTO: smtown.com
Kai je nejen skvělý tanečník, který svými pohyby upoutá pozornost, ale i introvert, který se rád schová v pokoji a přečte si dobrou knihu. To, že se zamiloval do čtení, má svůj důvod. Několikrát vystřídal školu, a protože byl stydlivý a neměl moc příležitostí k tomu, aby si udělal přátele, začal chodit do knihovny. Kterou knihu, do které bořil nos, si můžete přečíst v češtině nebo slovenštině?

Oddanost podezřelého X je mysteriózní román, který napsal Keigo Higashino, jeden z nejčtenějších japonských spisovatelů současnosti. V této detektivce "naruby" víme hned od začátku, kdo spáchal vraždu. Sledujeme osud Jasuko, která v sebeobraně zabije svého agresivního exmanžela. Geniální matematik Išigami, její soused, který se do ní zamiloval, se zbaví všech důkazů. Vyšetřování však vede Galileo, Išigamiho bývalý spolužák. Podaří se mu přijít všemu na kloub? Od stejného autora si Kai přečetl i The Empty Cross.

I když Henri Charrière tvrdil, že vraždu, za kterou byl odsouzen, nespáchal, strávil za ni 12 let v trestanecké kolonii na Ďábelských ostrovech (ve francouzštině "ostrovy spásy") ve Francouzské Guyaně. Mělo jít o doživotní nucené práce, s důrazem na doživotní, ale Henrimu se podařilo uprchnout. Zážitky z útěku zaznamenal ve své autobiografii, která nese název Motýlek, podle autorovy přezdívky a zároveň i tetování, které má na hrudníku. Obvinění za něco, co neprovedl; léta v pekle; smrt přítele v čelistech žraloka; nezdařené pokusy o útěk, až nakonec úspěch a odplutí na voru... Několik trestanců se hlásilo k tomu, že si autor půjčil jejich vlastní osudy a příběhy. Ať jsou, či nejsou tato obvinění pravdivá, Henri Charrière vytvořil napínavé dílo, které stojí za přečtení.Nejspíš znáte romantickou a zároveň smutnou knihu Než jsem tě poznala. Napsala ji Jojo Moyesová. Podle tohoto bestselleru vznikl i film, na jehož scénáři se autorka podílela. Jestli váháte, zda si po zkouknutí filmu přečíst knihu, mohu jedině doporučit.

Francouzský spisovatel Bernard Werber, u nás známý pro svou „Mravenčí“ trilogii, je v Koreji velmi oblíbený, jeho jméno v Knihovničce zazní i u dalších idolů. Jediná jeho kniha, kterou Kai četl a zároveň se dá sehnat v češtině, nese název Tanatonauti, první díl z Cyklu andělů. Jak titul napovídá, jedná se o sci-fi. Další knihou od stejného autora, kterou Kai četl, ale prozatím se dá sehnat v angličtině nebo francouzském originále, je The Mirror of Cassandra. Tématem této knihy jsou vidění budoucnosti, svoboda, vyloučení a autismus. Další přečtenou knihou od Werbera je Custom Paradise, sbírka povídek.

O Vánocích 2014 Kai ukázal, jaký vliv má na své fanoušky. Při děkovné řeči na SBS Gayo Daejun citoval knihu Traveller's Read (autor Lee Hwi Min): „Říká se, že něčí život se může stát krajinou někoho jiného.“ Co se stalo? Fanoušci se vrhli do knihkupectví a kniha se okamžitě vyprodala. Nakladatelství dalo do oběhu nové kopie, na jejichž zadní straně stojí doporučení „EXO Kai“.

Členové EXO čtou hlavně mangu a manhwu. Kai má rád Beyblade a náhoda tomu chtěla, že jedna z hlavních postav se také jmenuje Kai. Jeho oblíbená manga v dětství byla Dragon Ball, dají se najít i fotografie, na nichž si ji čte.

Která knížka vás zaujala? Překvapil vás Kai svou volbou knih?


ZDROJ: onehallyu.com, wikipedia.com, databazeknih.cz, rozhovor EXO o EXO
FOTO: smtown.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9