K-idolové, kteří napsali a vydali knihu – 2. část

19:00 | 09.09.2017 BoraBene 758 1
Druhá část článku o celebritách, které nejenže ovládají své řemeslo, ale umí i psát a tvořit příběhy.
Lay
Lay FOTO: smtown.com

So Ji Sub

Herec Ji Sub je vášnivým fotografem. V roce 2010, po natáčení seriálu Road no. 1, publikoval svou sbírku fotoesejů nazvanou So Ji Sub's Road. Kromě krásných fotek v knize nalezneme i vnitřní pochody, myšlenky, ale i zážitky a příběhy z demilitarizovaného pásma i jiných míst z provincie Gangwon. Popisuje také setkání s rapperem Tiger JK a spisovatelem Lee Oi Sooem. Zamýšlí se i nad 13 lety, kdy se živil jako herec. Po herci je dokonce pojmenovaná 51km (jeho oblíbené číslo) silnice v této provincii.
 

Lee Hyori

Kniha Closer: The Story Started by Hyori and Soonshim obsahuje dojemné příběhy a úvahy známé zpěvačky Lee Hyori. Popisuje, jak se zapojila do ochrany zvířat, jak se stala vegetariánkou a jak naplněný život vede od doby, co si adoptovala domácí zvířátko. Ve své knize poukázala na chov zvířat pro maso a na to, v jakých podmínkách žijí zvířata z útulku.

Zisk z prodeje věnovala na organizaci PETA: „Vybrala jsem si novou cestu. Mnoho lidí si může myslet: 'Co je tak důležitého na psech a kočkách, jsou to jen zvířata. Vždyť je na světě tolik lidí, kteří trpí.' Zvířata jsou živá stvoření, která jsou slabší než lidé. Nemohou se bránit a nikdo je nechrání. Proto potřebují ochranu od lidí. Tak to vidím já, a proto jsem se rozhodla jít touto cestou.“


 

Lay

Zpěvák z populární skupiny EXO má rozhodně co říct, a tak není divu, že v roce 2015 sepsal svou autobiografii Standing Firm at 24. Popisuje v ní těžkosti i zážitky z dob, kdy byl trainee a kdy debutoval. Samota v cizí zemi, neznámá řeč, trénink až do krve, ale také podpora ze strany rodiny a přátel, to vše odkrývá ve 24 zásadních životních momentech. O tom, že náš „jednorožec“ umí být poetický, nepochybuje nikdo z EXO-L. Kniha je celá v čínštině, ale na internetu se dají najít anglické překlady od fanoušků.

Krátký úryvek hned ze začátku knihy (autory anglického překladu, podle něhož jsem překládala do češtiny, najdete na konci článku): "Když píšu tuto knihu, přemýšlím nad těmi roky, kdy jsem trénoval v Koreji. Občas se mi v paměti mihne prostorné tréninkové studio, občas si vzpomenu na sebe, jak se uprostřed noci budím s pocitem ztráty...

Vtipné je, že na tyto věci nemyslím proto, že by ty dny byly těžké, ale proto, že jsem si po všech těch těžkostech uvědomil, že každá ta noc stvořila život, jaký teď žiji.

V mé paměti se uchytila jedna scéna, debutuji, poprvé na pódiu, všichni vidí, jak snadno se směji, jak sebevědomě tancuji. Ale já věděl, že mé srdce je plné odporu, který chce ven. Pódium je tak obrovské, potlesk tak hlasitý, v okamžiku, kdy zařinčelo mé jméno a kdy jsem tam vstoupil - místo nadšení, které jsem ukazoval navenek, má mysl se topila v otázkách: Neudělal jsem chybu v postoji? Bylo mé vystoupení dostatečné? Později nesmím říct něco nevhodného, nereagoval jsem příliš pomalu? Poznají mě? Bude se nám dařit?" 

Lee Hye Young

Herečka má na kontě Beauty Bible a The Fashion Bible, v nichž dává rady, jak držet krok s módou, jak se oblékat na svůj věk a jak se starat o svůj vzhled. První knihy se prodalo přes 20 tisíc kopií a stala se tak bestsellerem. Druhé trhla rekord, jen v předobjednávkách se prodalo přes 50 tisíc kopií.
 

Go Hyun Jung

Další herečka, která se se svými fanoušky podělilo o svůj recept na krásu. Na otázku, co chce svým čtenářům sdělit v knize Go Hyun Jung's Beauty Secrets, odpověděla: „Chci jim sdělit, aby příliš nevěřili tomu, jak my herečky vypadáme na televizní obrazovce. Vypadá to, že záříme, ale ve skutečnosti za to mohou lidé za kamerou. Chci všem sdělit, aby se s nikým nesrovnávali a aby se nepodceňovali.“
 

Park Han Byul

Park Han Byul's Tip Story je kniha, v níž se autorka vyjadřuje k různým tématům, od módy přes cestování po fotografování. Odkrývá i intimní detaily ze svého osobního života, včetně vztahu s přítelem Se7en.

„Snažila jsem se psát upřímně a nepřemýšlela jsem nad tím, co si o mně ostatní pomyslí,“ řekla herečka na křtu knihy. „Když jsem si uvědomila, kolik lidí si to přečte, znervózněla jsem, ale pak jsem si řekla, že by kniha ztratila smysl, kdybych se držela zpátky. Kdybych takovým věcem věnovala příliš velkou pozornost, kniha by byla plná lží a polopravd. Je rozdíl mezi tím, co řeknu před lidmi, a co napíšu v soukromí.“


 

Cha In Pyo

Herec z katastrofického filmu Věž smrti je všestranně talentovaný a k tomu má i velká srdce. Jeho kniha Goodbye, Hill se dotýká velmi citlivého tématu tzv. utěšitělek, sexuálních otrokyň v době druhé světové války.

V roce 1930 se mladý lovec Yongi vydává se svým otcem do Tygří vesnice na úpatí hory Baekdu, aby ulovili tygra, který zabil Yongiho matku. Setkává se se Suni, s kterou se velmi sblíží, ale bohužel odchází hned, jak uloví tygra. Několik let později do vesnice přichází Kazuo, který se do Suni zamiluje, avšak musí poslouchat své nadřízené. Suni je jako neprovdaná mladá žena odtažena do tábora a stává se sexuální otrokyní.

Hlavním motivem románu je odpouštění. „Neumím odpustit něčemu, co nežádá o odpuštění,“ říká Yongi. - „Nemá se odpouštět proto, že o to žádá tygr. Odpusť mu pro matku, která se stala hvězdou na noční obloze,“ říká Suni.

V roce 2011 publikoval svou druhou knihu Today's Forecast. Herec vzpomíná na den, kdy v roce 1998 projížděl na kole kolem řeky Han. Korea v tom roce procházela velkou finanční krizí a Cha In Pyo si všiml plačícího muže, jak postává u místa, které je známé tím, že tam chodí sebevrazi ukončit své životy. Nevěděl co dělat, tak šlápl do penálů.

„Slova útěchy od naprostého cizince mohou v lidském životě hrát zásadní roli,“ říká herec. V knize se vyrovnává s pocitem viny, který ho od té doby tíží. Směs vtipných a vážných okamžiků v životě tří postav: bezdomovce Na Go Dana, herce Lee Bo Choola a bývalého pouličního gangstera Park Dae Sooa, jehož dcera trpí závažnou nemocí, jejíž léčbu si nemůže dovolit.

„Lidé se mě ptají, proč píši knihy, když jsem herec,“ řekl Cha. „Chci šířit poselství o tom, že život není volba. Žijme své životy až do konce a pomáhejme těm kolem nás.“
 

Eugene

I členka dívčí skupiny S.E.S. odhalila svá kouzla a prozradila, jak to dělá, že vypadá tak skvěle. Nejen péče o pokožku a vlasy, ale také manuál a fotonávody, jak se nalíčit jako Eugene, to vše najdete v knize Get It Beauty.
 

Heechul

Když řeknu, že Kim Heechul je jedno z nejpodivnějších stvoření, jaká kdy chodila po planetě Zemi, žádná fanynka ani fanoušek mi to nebudou mít za zlé. Ale i tak ho milujeme. V současné době připravuje knihu o vzniku dívčích hudebních skupin ve variety show We Like Zines.

Věděli jste, že se na tvorbě knih již dvakrát podílel? My Ramen-ful Life je jen fotokniha doplněná o jeho poznámky, ale znáte The ZZINPANG Family? Nejde sice o knihu, která by měla desky a listy, jde totiž o webtoon. Šílený webtoon, abych byla přesná. Heechul k němu psal scénář, kreslil ho Keean84, známý pro Naver webtoon Fashion King.První část článku naleznete zde. Další autoři, o kterých jsme již psali, jsou Lee Hong Ki a Jeon Hye Bin. Za zmínku stojí i Wu Chun, tento článek se však věnoval korejským autorům.

ZDROJ: mwave.interest.me, hanbooks.com
Anglický překlad Layovy knihy najdete zde. Autoři překladu: elaysiums, jiashuais, laymerence, lyuanz, qtyxng, yixingspixie, youngstars710.
FOTO: hanbooks.com, allkpop.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9