Knihovnička idolů: Seohyun

15:00 | 07.02.2018 BoraBene 3
V této sérii nahlédneme do čtenářských deníků k-idolů! Jako první si na paškál vezmeme Seohyun z Girls' Generation!
Seohyun
Seohyun FOTO: seopretty.com

Nejmladší ze skupiny se v několika rozhovorech svěřila, že ideálně strávené odpoledne si představuje ve společnosti dobře napsané knihy. I přes nabitý program si občas přivstane, aby si něco přečetla. V oblibě má motivační literaturu, světové bestsellery i korejské autory.

U nás zatím vyšly tři knihy, které Seohyun četla. První z nich je Tajemství pro mladé od P. Harringtona. Bestseller Tajemství, který uchvátil svět, využili někteří autoři k tomu, aby se svezli na vlně trendu. Tato kniha je Tajemství, ale uzpůsobené problémům, které trápí „mladé“.


Druhým překladem jsou Dopisy Samovi: Dědečkova vyprávění o lásce, ztrátě i darech života. Autor D. Gottlieb, od autonehody ochrnutý od krku dolů, v nich promlouvá ke svému vnoučkovi a doufá, že jednoho dne si Sam, který má závažnou formu autismu, dopisy přečte a pozná prostřednictvím nich, jaký byl jeho dědeček.

Další kniha na seznamu poněkud překvapí, je jí Spravedlnost: Co je správné dělat? harvardského profesora M. J. Sandela. Pokud vás toto téma zajímá, přednášky i s českými titulky si můžete přehrát na autorově webu. 
Og Mandino je americký spisovatel, od něhož Seohyun četla The Gift of Acabar. Od téhož autora vyšlo v češtině hned několik knih, tato bohužel ne. Nejnovější knihu Největší obchodník na světě vydalo nakladatelství Omega v roce 2016, dvacet let po autorově smrti. Stejná kniha vyšla v slovenském nakladatelství Citadella v roce 2012 pod názvem Najväčší obchodník na svete.

Další knihy jsou pro angličtináře. Zajímavá je Study like a Fool, Dream like a Genius, kterou napsal bývalý generální tajemník OSN Pan Ki Mun, s nímž se Seohyun i setkala. Dále četla Love Smart od P. McGrawna, známého jako „Dr. Phil“ ze stejnojmenné show. Série knih The Daily Book of Positive Quotations (L. Picone) obsahuje, jak název napovídá, pozitivní citáty na každý den. Zajímají ji i osudy významných žen, například Oprah, o níž si přečetla Business Leaders: Oprah Winfrey.

Za zmínku stojí i The Housekeeper and the Professor (Y. Ogawa). Příběh se točí kolem matematika, který utrpěl vážné poranění mozku, v důsledku čehož si pamatuje pouze posledních 80 minut. Se svou hospodyní a jejím synem sdílí krásu rovnic.
 


Zmínit musím i knihu, kterou si můžete přečíst pouze v korejštině. Writing Hope With Eyes napsal basketbalista Pak Seung Il, kterému byla diagnostikována Lou Gehrigova choroba, kterou trpí i astrofyzik Stephen Hawking. Tato nemoc ho zcela upoutala na lůžko, ale nezlomila ho. Svou knihou okouzlil celou Koreu a dodal naději spoustě lidem s těžkým osudem. Mimojiné se s ním setkali Girls' Generation, G-Dragon, Sean a Leeteuk.

Seohyun se o Writing Hope with Eyes vyjádřila takto: „Jedná se o dojemnou knihu, která ukazuje Pak Seung Ilovu hrdost i úsilí o to, aby žil život tak, jak nejlépe umí. Doporučuji tuto knihu, protože se domnívám, že poskytne námět na zamyšlení těm, kteří žijí zaneprázdněný život, aniž by si odpočinuli. Zároveň se příběh dotkne vašich srdcí. Jsem si jistá, že jeho záznam boje s nemocí uklidní ty, kteří hledají naději.“

Co říkáte na její knižní vkus? Znáte některou ze zmíněných knih?


ZDROJ: onehallyu.com, soshified.com, databazeknih.cz, allkpop.com
FOTO: soompi.com, seopretty.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9