K-idolové, kteří napsali a vydali knihu – 1. část

19:00 | 26.08.2017 BoraBene 3
Kteří idolové dostali do vínku i spisovatelské nadání? Je jich více, než si myslíte. Přečtěte si první ze dvou článků na toto téma.
Song Joong Ki
Song Joong Ki FOTO: allkpop.com

Jong Hyun (SHINee)

Pohledný zpěvák boybandu SHINee vydal v roce 2015 soubor povídek Skeleton Flower: Things That Have Been Released And Set Free. Na setkání s fanoušky, kde se ho zeptali, jak dlouho mu trvalo knihu sepsat, řekl, že dva roky sepisoval poznámky do mobilu. První verze mu zabrala dva týdny a následná úprava šest až sedm měsíců. Každá kapitola je pojmenovaná podle písniček, které napsal (Juliette, Honesty, Symptoms a další).

Mimochodem, fanoušci Jong Hyuna možná vědí, ale Skeleton Flower je nádherná bílá květina, jejíž květy zprůhlední, když se jich dotknou kapky deště.
 

FOTO: allkpop.com

Ku Hye Sun

Její prvotina Tango je zčásti autobiografický román, kterého se za jediný týden prodalo přes 30 tisíc výtisků. Je o mladé dívce, která se vypořádává s láskou i samotou. Kniha obsahuje i 40 ilustrací, které herečka sama nakreslila. Román měl takový úspěch, že se spekulovalo i o vydání manhwy.

Druhá kniha The Story Behind The Making of Magic je non-fiction zaměřené na její filmový debut coby režisérka. Také třetí knihu Peach Tree zfilmovala.

FOTO: loveghs.wordpress.com

Tablo

Lídr skupiny Epik High je známý svým citem pro jazyk. Napsal dvě knihy, jejichž vydání od sebe dělí osm let. První z nich je Pieces of You, sbírka deseti povídek napsaných v době, kdy chodil na vysokou školu. Vyšla jako první v korejštině, ačkoliv nejprve ji psal v angličtině.

Druhou knihou je Blonote, sbírka papírků z trhacích bločků, z kterých předčítal svým posluchačům během radio show Dreaming With Tablo. Poznámky obsahují různé každodenní úvahy umělce, stejně tak jako ručně psané zprávy jiných slavných osobností.
 

FOTO: soompi.com

 

Hyun A (Nine Muses)

Every Day Every Day I Love You jsou eseje, které zpěvačka věnovala svým dvěma kočičkám, které se jmenují Moya a Hoya. Každou korunu z prodeje pak zpěvačka věnovala organizaci Sharing Hearts, která se zaměřuje na pomoc zvířatům.
 

FOTO: allkpop.com

 

Song Joong Ki

Známý herec publikoval knihu pro muže, zaměřenou na zdraví a péči o vzhled. V knize Beautiful Skin Project odhaluje svá vlastní tajemství a recepty, jak se starat o svou pleť. Kniha se stala velkým hitem a byla přeložena do japonštiny, v angličtině ji však nenajdete.
 

Kim Jae Joong

Love & Rebirth je kniha, kterou si přeje každý fanoušek. Jedná se totiž o tzv. treasure book, kde naleznete i různé malé předměty a osobní dokumenty. Několik dnů z deníku, který si vedl na vojně, lékařská zpráva z roku 2012, nákresy a vlastnoručně psané poznámky, certifikáty... Jae Joong se stal první korejskou hvězdou, které se naskytla příležitost vydat treasure book, a přidal se tak k takovým jménům, jako jsou Elvis Presley, Bruce Lee, The Beatles a další.
 

FOTO: jyj3.net

 

Jang Geun Suk

Herec a zpěvák Jang Geun Suk vydal japonskou kuchařku Love Recipe, kde najdete jeho 20 oblíbených receptů, z nichž vaří svým přátelům a rodině. Geun Suk přidává i mnoho rad a tipů, fotek a poznámek k vaření. Všechny recepty vymyslel a zdokonalil on sám. Ke knize se prodává i DVD.

FOTO: allkpop.com

Kim Yuna

Světoznámá krasobruslařka Kim Yuna je nepochybně pro mnohé vzorem. Název knihy Kim Yuna's Seven-Minute Drama (Sedmiminutové drama Kim Yuny) je odvozeno ze dvou bruslařských programů – 4 minuty 10 vteřin a 2 minuty 50 vteřin.

Yuna se popisuje jako „obyčejná a realistická dvacetiletá krasobruslařka, která sní o svobodě a normálním životě, jejíž krevní skupina je 0 a která jí všechno kromě toho, co nemá ráda.“ Yuna čerpala ze svého deníku a ve své knize překonává překážky na cestě za tím stát se světovou jedničkou. Popisuje své emoce před i po soutěžích, ale vypráví i o výběru hudby a o choreografii.

 

Hyoyeon

Bohyně tance z Girls' Generation se může pochlubit knihou Hyo Style. Hyoyeon v ní, jak název napovídá, píše o módě a o hledání svého osobního kouzla a stylu. Radí, jak se obléknout na různé příležitosti, a svěřuje se s tím, co má ona sama v šatníku a jak se líčí.
 

FOTO: soshified.com


ZDROJ: hanbooks.com, allkpop.com, naver.com, jyj3.net, kdramastars.com


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9