Idolové v Guinnessově knize rekordů

19:00 | 15.08.2017 BoraBene 1705 3
Kteří herci a zpěváci z Koreje, Číny a Japonska se mohou pochlubit světovým rekordem, nad kterým se tají dech?
PSY
PSY FOTO: allkpop.com
Na AsianStar jste se již několikrát mohli dočíst o idolech, kteří se zapsali do Guinnessovy knihy rekordů. Před nedávnem jste si zde mohli počíst o Mai Kuraki, umělkyni s největším počtem ústředních písní k jediné anime sérii. Zde najdete, že i Shinhwa má svůj zápis. Také KNK se přidali. A nikoho snad nepřekvapí, že v knize naleznete i Jackieho Chana (článek zde). Kdo další lámal rekordy?

 

TVXQ

Králové k-popu TVXQ se do Guinessovy knihy zapsali rovnou dvakrát. Poprvé v roce 2008 jako nejvíce fotografovaná celebrita. Všech pět členů se od debutu nechalo vyfotit přibližně 500 milionkrát, a to do časopisů, alb, reklam apod. Započítává se focení individuálně i skupiny jako celku.

 

Druhý zápis dostali jako dar od fanoušků, Cassiopeia byla největší oficiální fan klub. Čítá více než 800 tisíc členů. Tím překonali rekord Elvise Presleyho. Tento rekord byl překonán skupinou EXO v roce 2014, ale nic to nemění na tom, že TVXQ jsou legenda.
 

Happy Camp

Happy Camp je čínská variety show, která se nesmazatelně zapsala do dějin. Na svém kontě má hned čtyři zápisy do Guinnessovy knihy. Zapsali se do ní He Jiong za největší počet followerů na sociální platformě Weibo (83 842 216) a Xie Na také za největší počet followerů na Weibo (90 471 359), avšak v ženské kategorii.

Show sama za sebe získala i titul Největší počet followerů na Weibo za variety show (10 436 593) a Nejsledovanější epizoda variety série natáčené s publikem ve studiu (48 692 200 zhlédnutí za 811. díl vysílaný v roce 2013).

 

Lu Han

Čínský herec a zpěvák Lu Han se do historie rekordů zapsal dvakrát, napodruhé tak, že překonal svůj vlastní rekord. V roce 2012 dal na Weibo video na oslavu svého oblíbeného fotbalového týmu a fanouškové mu napsali 13 163 859 komentářů. V roce 2015 se rekord na stejném videu aktualizoval na neuvěřitelných 87 088 746 komentářů (a nové přibývají). 

PSY

Bylo nebylo, v roce 2012 Gangnam Style vévodil internetu. Nejvíce lajkované video (přes 13 milionů to se mi líbí) bylo v roce 2015 překonáno dojemnou písní See You Again (16 milionů) a v roce 2017 letním hitem Despacito (17 milionů). Nadále však Gangnam Style zůstává videem, které drželo rekord v počtu lajků po nejdelší dobu (1 444 dní). Jde o první video, které získalo 1 miliardu zhlédnutí. 

Když PSY obdržel certifikát od Guinness World Records, vtipně poznamenal: „Jsem poctěný. Je to můj první diplom, který jsem kdy získal... Ve škole jsem nikdy žádný nedostal.“

Tím ale PSY svou sbírku rekordů nezakončil. V roce 2013 si PSY zatancoval legendární Gangnam Style spolu se 100 tisíci obyvateli Soulu. Do Guinnessovky se zapsali jako největší Gangnam Style tanec.
 

GOT7

Další skupinou, které fanoušci pomohli k rekordu, jsou GOT7. Se svými fanoušky a fanynkami z Bangkoku jsou držiteli světového rekordu v počtu lidí, kteří současně skládali papírová letadla. Poskládali 1 942 letadýlek. Všichni museli skládáním strávit minimálně 15 minut svého času a vytvořit alespoň 3 letadla, aby se rekord počítal. A povedlo se. Všechen papír, který spotřebovaly na tvorbu, se pak zrecykloval na sešity pro znevýhodněné děti.

 

Kwang Hee (ZE:A)

V květnu 2011 se Kwang Hee zúčastnil akce Den životního prostředí, kde si zahrál hru, při které se na sebe vrství oblečení. Rekord pro tuto hru v Koreji byl 70 vrstev, v Guinnessově knize světových rekordů pak 247. Kwanghee šokoval tím, že na sebe oblékl 252 triček a ještě zamával kolemjdoucím.

 

ZDROJ: guinnessworldrecords.com, allkpop.com
FOTO: guinnessworldrecords.com, youtube.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9