Kajol - Fakta a zajímavosti

17:00 | 23.06.2016 Mei 0
Přečtěte si zajímavosti ze života živlu jménem Kajol, krásné, nespoutané, stále usměvavé a upovídané indické herečky, kterou nelze než milovat.
Kajol pro ELLE
Kajol pro ELLE FOTO: elle.in
Kajol je divoká, otevřená a je herečkou, která dominuje Bollywoodu za svých vlastních podmínek. Zvedla laťku všem svým vrstevníkům. Jako herečka je velice všestranná.
 
V roce 2006 byla Kajol jednou ze 4 bollywoodských herců, vedle Priyanky Chopra, Hrithika Roshana a Shah Rukha Khana, podle nichž byly vyrobeny miniaturní panenky a jejich prodej byl zahájen ve Spojeném Království Velké Británie pod názvem Bollywood Legends.
 
Kajol se narodila do herecké rodiny. Její babička Rattan Bai, teta Nutan, matka Tanuja i otec Shomu Mukherjee byli všichni členové Bollywoodu. Její sestřenice je známá herečka Rani Mukerji.
 
V roce 2001 poprvé otěhotněla, ovšem bohužel potratila. Poté dočasně odešla z Bollywoodu, aby mohla trávit více času s rodinou. Nyní má dvě děti. Dceru narozenou v roce 2003 a syna, narozeného v roce 2010.


 
Ajay nepožádal Kajol o ruku. Byla to Kajol, která přišla s návrhem svatby za ním.
 
Její svatba s Ajayem Devganem v roce 1999 byla tichou záležitostí, na kterou byli pozvaní jen nejbližší přátelé a příbuzní. Novomanželé si pak užili dva měsíce líbánek cestováním po světě. Navštívili místa jako Sydney nebo Káhiru. Jedno z toho byla její volba a jedno volba jejího manžela.
 
Miluje psaní poezie. Ráda čte sci-fi a hororové romány.
 
Kajol nosí diamantový prsten s tvarem symbolu OM, který je viditelný ve všech jejích filmech a herečka ho nechce nikdy sundat. (OM je symbolem stvoření světa, symbolem absolutna a sjednocení všech moudrostí. Dle tradic je OM základní zvuk, z kterého pochází celý svět.)
 
V roce 2010 byli Kajol spolu se Shah Rukhem Khanem po uvedení filmu My Name is Khan prvními Indy, kteří byli NASDAQ pozváni k otevření americké burzy.


 
V 6 filmech byla spárována se Shah Rukhem Khanem a ze všech se stal block buster. Zejména film Dilwale Dulhaniya Le Jayenge měl úspěch. Porazil všechny kasovní rekordy a stal se jedním z nejoblíbenějším bollywoodským filmem všech dob.
 
Kajol nenávidí scénu s ručníkem k písni Mere Khwabon Mein Jo Aaye ve filmu Dilwale Dulhaniya Le Jayenge.
 
Kajol je mezinárodním vyslancem dobré vůle a patronkou The Loomba Trust, charitativní organizace věnované podporování vdov a jejich dětí po celém světě, zejména v Indii.
 
Je také velvyslankyní charitativní organizace pro děti Pratham.
 
Kajol svůj první film Bekhudi natočila, když jí bylo 16.


 
Kajol je spolu se svou tetou Nutan herečka s nejvíce oceněními Filmfare. Získala jich 6.
 
Nejtěžší role, kterou hrála, byla v Gupt. Je první ženou, která vyhrála Filmfare za negativní roli.
 
Se svým manželem, hercem Ajayem začala chodit během natáčení filmu Gundaraj.
 
Její oblíbená barva je bílá.
 
Kajol neumí vařit. Prý neumí udělat ani čaj. Snažila se to už několikrát naučit, ale pokaždé selhala.
 
Kajol měří 157 cm. FOTO: financialexpress.com, facebook.com/TimesCelebex, facebook/officialkajoldevgan, facebook.com/Kajolforever, elle.in

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9